QR Menü Nedir?

QR Menü Nedir?

Dijital QR Menü

Müşteri memnuniyetinin üst düzeye çıkarılması için restoranlarda hız oldukça önemlidir, müşterilerin siparişlerin bekledikleri gibi gelmemesine, geç gelmesine ya da yanlış gelmesine tahammülleri yoktur.

Bir restoranda sipariş verirken yukarıda saydığımız sorunlarla sıkça karşılaşılır, bu sorunlara çözüm olarak geliştirilmiş bir sistem olan dijital QR menü sayesinde restoranınızda bir daha asla yanlış sipariş alınmayacak, siparişleriniz gecikmeyecek!

Dijital QR Menü ile menülerinizi dijital ortamda sergileyerek restoranınızın sipariş verme sistemini kolaylaştırır, hatalı siparişleri en aza indirgersiniz!

Günümüzde QR kodlar markalar için kritik bir araçtır. Muhtemelen daha önce QR kodlarını duymuşsunuzdur ve hatta kullanmışsınızdır ancak bugün markalar kare kodları doğrudan tüketicilerine ulaşmak ve dönüşüm oranlarını artırmak için kullanıyorlar. Sizin neyiniz eksik?

1994 yılından bu yana kullanılan ve birçok kullanım alanına sahip olan QR kodları akıllı telefon kullanıcılarının tek bir tıklamayla bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde erişmesini sağlıyor. Kullanıcıların erişimini kolaylaştırmak için oluşturulan bu kodlar artık restoran menülerinde de yaygın biçimde kullanılıyor.

QR menü (Kare kod menü) sistemi sayesinde sipariş verme işlemi yalnızca birkaç dakika sürüyor.

Dijital QR menü yalnızca müşterilerin değil çalışanların da memnuniyetlerini artırıyor. Siparişlerle ilgili kafa karışıklığı yaşamıyorlar çünkü müşterinin istediği ürünler net biçimde ekranda listeleniyor.

Basılı, sıradan ve modası geçmiş menüler yerine sunulan modern alternatif dijital menü, müşteri deneyimini iyileştirerek restoranınıza katma değer kazandıracak.

Dijital QR Menü Nasıl Kullanılır?

Yukarıda QR kodlarının kullanım yaygınlığından bahsetmiştik, QR kodlarının akıllı telefonlarda taratılması günümüzde çok basit. Çoğu telefonun kamerasında QR kod okuma özelliği olduğu gibi bu özelliğe sahip olmayan telefonlarda da aynı işlemi yapan bir uygulama yüklü oluyor.

Müşterilerin yapması gereken tek şey restoranınızın menüsüne özel olarak oluşturulan QR kodunu telefonlarına okutmak! Bu nasıl yapılıyor? İşletmenize özel QR kodunu masalarınıza, kapınıza, peçeteliklerinize yapıştırıyorsunuz; sizin özel bir cihaz almanıza gerek kalmıyor çünkü müşterileriniz kendi telefonlarıyla QR’ı okutuyor, eşsiz menünüzü incelemeye başlıyor.

Restoranlar Neden Dijital QR Menü Kullanmalı?

İş gücünü azaltırsınız: İş gücü, restoran endüstrisindeki en büyük yüklerden birisidir. Dijital QR menüler sayesinde iş gücüne olan ihtiyacınız nispeten azalmış olacak. Bir restoranın sipariş alma süreci dijital hale getirilirse, bu restoranı işletmek için gereken işçi sayısı da önemli ölçüde azalır.

Elbette bu istihdamın azaltılmak zorunda olduğu anlamına gelmiyor! Dijital menü çoğu restoranda garsonları tamamlar, onların yerine geçmez. Daha az yorulan mutlu çalışanlar, mutlu müşterilere neden olur.

Daha ucuz: Dijital QR menüler her değişiklik yapmak istediğinizde yeniden basım yapmanızı gerektiren yazılı menülerden daha ucuz ve daha çekici. Dijital ekranlar sayesinde, yiyeceklerin yüksek çözünürlüklü görüntülerinin sergilenmesini mümkün kılar. Restoran menüsündeki fiyatlar da sık sık değişme eğilimindedir.

Menünüzde değişiklik yapmak istediğiniz zaman sıfırdan menü bastırmanın maliyetini sırtlamanıza gerçekten gerek var mı? Ya da asla profesyonel olmayan biçimde fiyat değişikliklerinde fiyatın üstünü karalayıp yenisini yazmanın? QR menü menünüzde her istediğinizde basit bir biçimde değişiklik yapabilme imkânı tanır.

Bir restoranın dijital menüsü varsa, yeniden menü bastırmak yerine anında güncelleme yapabilir!

Verimlilik Artar: Dijital QR menü, işgücünün verimliliğini artırır. Dijital menü kullanan restoranlar, müşterilerinden sipariş alırken neredeyse hiç hatalı sipariş almazlar. Ayrıca müşteriler de artık eski menüler yerine dijital menülerden sipariş vermeyi tercih ediyor. Böylece müşteriyle restoran arasında iletişim sorunu yaşanmaz.

Gelir Artar: Dijital bir menüye sahip olmanın en büyük yararı, gelirlerin artmasıdır. Dijitalleştirilmiş menülere sahip restoranlar daha yüksek satışlar kaydetmektedir.

QRMenüX’ün yapay zekayla geliştirilmiş dijital QR menüsü müşterilerinize en iyi önerileri sunar; Soğuk kış günlerinde sıcak bir kahve, sıcak yaz günlerinde serinletici bir dondurma! Böylece müşterisini tanıyan, ona özelleştirilmiş hizmet sunan bir işletme olursunuz. “Sadık müşteri” oranınızı hemen artırmak için QRMenüX ile tanışın!

Menünüze özel tanımlanan QR kodu, müşterilerinizin menünüzü hızlı bir biçimde görmesini sağlar. QR menü uzun yıllardır kullanılan bir sistem, günümüzde evrildiği versiyon ise yalnızca ürünlerinizin listelendiği bir menüden çok daha ötesinde; restoranınıza entegrasyonunuzu sağlayacağımız yapay zeka destekli QR menü sayesinde müşterileriniz garsona ihtiyaç duymadan dijital ortamda sipariş verebiliyorlar!

QR kodunuzu potansiyel müşterilerinizin size erişmek isteyeceği her yere yerleştirebilirsiniz. Örneğin; restoran kapısı, vereceğiniz reklamlar, paket servisinizin yanında gönderdiğiniz broşürler, masalar.

Ürün görsellerini kapsamlı ve kaliteli bir biçimde menünüze ekleyebilirsiniz. Baskı menülerdeki ürün görselleri ürününüzün gerçek lezzetini yansıtıyor mu? QR menü görsel kalitesi ile müşterilerinizi iştahlandıracak.

QRMenüX Dijital QR Menü sayesinde garsonların mekâna giren müşterilere menü götürmesi gibi ciddi bir zaman kaybından feragat edebilirsiniz. Böylece garsonlarınızın ilgilenecekleri tek şey doğru alındığı kesin olan siparişi teslim etmek olur. Hizmet kaliteniz artar, müşterileriniz mutlu olur.

Dijital QR Menü Fiyatları

Sonuç olarak, dijital menü, karekod menü bir geçici trend değildir; kalıcıdır. Bunun nedeni, Y ve Z kuşağının insan etkileşiminden daha çok teknolojik etkileşimi tercih etmesidir. Dolayısıyla, restoranların dijital menüleri kullanması, hem müşteri hem de restoran tarafı için kazançlı bir durumdur.

Restoranınıza özel dijital menü fiyatları hakkında bilgi almak için formu doldurun, restoranınıza en uygun teklif için size ulaşalım!